رضا قارزی

مدیریت کاربری

نام کاربری :

کلمه عبور :

کد امنیتی :

ثبت نام - بازیابی گذرواژه

«جریان‌شناسی سناریوهای دشمنان نظام اسلامی در انتخاب 1392 و همسویی برخی جریان‌های داخلی با آنان»

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«جریان‌شناسی سناریوهای دشمنان نظام اسلامی در انتخاب 1392 و همسویی برخی جریان‌های داخلی با آنان»

مقدمه:

نگاه‌های بصیر و تیزبین نیروهای ارزشی انقلاب اسلامی در رویارویی حاضر دشمنان با حقیقت دین اسلام انقلاب و ولایت به این واقعیت پی می‌برد که صبر، پایداری، استقامت،هوشمندی،کارآمدی، برنامه‌ریزی،آرامش سیاسی، تلاش و ولایت ‌پذیری آگاهانه از الزامات جامعه  در تقابل با جنگ هوشمند حاضرغرب در این برهه انقلاب اسلامی  می‌باشد.

دشمنان  فریبکار مادی‌گرای دور از انسانیت و اخلاق ، در میدان‌های گوناگون حاضردر تلاش برای اهداف کلان طراحی شده خود در بعد سیاسی ،اقتصادی و اجتماعی می باشند از جمله: فشارهای مختلف به نظام ، ایجاد شرایط سخت اقتصادی و هجوم فرهنگی نارضایی، اعتراض مردم، حضور حداقلی ،تعیین فرد  و جناح مورد نظر غرب یا ضداصولگرایی، انحراف انقلاب از مسیر اصلی خود، تضعیف روحیه مردم و مسئولان ، به ضعف کشاندن و استحاله، تغییر ماهیت نظام ، نهایتاً پذیرش، مذاکره، سازش و تغییر حکومت الهی‌مان.

در انتخابات 1392 که حائض اهمیت و حساسیت خاصی می‌باشد. غرب و حامیان و تابعان منطقه‌ای آن در رسیدن به این اهداف  تمام توان خود را به کار گرفته اند .

سناریوهای دشمنان در آستانه انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری

درجهت رسیدن به این اهداف کلان خود براساس مستندات رسانه‌ها و مطبوعات و شبکه‌های اینترنتی):

 

1-سناریو اصلی تحریم‌ها و تأثیرگذاری آن در انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری:

·       روزنامه کیهان 25/8/1391: «رسانه‌های ضدانقلاب و بیگانه صورت زنجیره‌ای و در حجمی انبوه یک جنگ نرم اقتصادی ... را (به طراحی )درآورده‌اند».

·       خبرگزاری ایسنا 5/7/1391: «دشمن قدرت نرم ایران را نشانه گرفته و سعی در نابودی ریشه ایمان و اعتقادات مردم از طریق اقتصاد، سیاست و تبلیغات دارد. دشمن در نظر دارد با در تنگنا قراردادن کشور از نظر اقتصادی، سناریوی جدیدی را در انتخابات سال 1392 پیاده کند و تلاش دارد تا این بار اردوکشی خیابانی را به دست توده مردمی که از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند پیاده‌سازی کند».

·       مقام عظما ولایت (دام ظله) درباره تلاش غرب در تحریم‌ها می‌فرماید: «دشمن امروز بر روی چند نقطه تکیه اساسی دارد ... یکی مسئله اقتصاد است به زانو درآوردن کشور از لحاظ اقتصاد .» در جای دیگر می‌فرمایند:«دشمن در مقابله اقتصادی هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و مشکلات کنونی اقتصادی ایران قابل حل است»

روزنامه کیهان (5/10/1391): «طی روزهای اخیر بار دیگر بازار تحریم‌ها و صدور قطعنامه به اصطلاح حقوق بشری علیه ایران داغ شده است. در همین ایام آمریکا و اتحادیه اروپا نیز دور جدید تحریم‌ها علیه ایران را تصویب می‌کنند ».

 

2) سناریو تکراری حقوق بشر به عنوان پروژه تکمیلی تحریم‌ها:

·       خبرگزاری بی‌باک نیوز در مقاله‌ای بنام نگاه به انتخابات 92 به قلم حسام‌‌الدین برومند آورد: «دشمن از سال 90 چاشنی تحریم‌ها، فشارهای حقوق بشری و  هسته‌ای را قرارداده‌اند که منجر به صدور سه قطعنامه علیه ایران در سال 90 شد... اینها گزارش احمد شهید که منتشر شد، نقض حقوق بشر در ایران را ادعا کرده‌اند.».

·       و بیانی از مقام معظم رهبری در این باره در جمع مردم خراسان شمالی:

«دشمن مدت‌ها در پروژه تحریم‌ها بر ضد ایران و پروژه‌های تکمیلی مانند پرونده حقوق بشر یا پرونده هسته‌ای دچار غلط در غلط است.»

3) سناریو تهدید و عملیات اطلاعاتی

·       خبرگزاری فارس به نقل از سایت ایران هسته‌ای آورد:

((کمیته مشترک سیا، موساد و MI6 ابعاد پروژه‌ی فشار به ایران تا آستانه انتخابات 1392 را تصویب کرد منابع امنیتی می‌گویند نمایندگانی از 3 سرویس اطلاعاتی سیا، MI6 و موساد به همراه نمایندگان اطلاعاتی سعودی و برخی از گروه‌های ضد انقلاب مرتبط با این سرویس‌ها در نشستی در یکی از کشورهای همسایه ایران ابعاد راهبرد تشدید فشار بر ایران تا آستانه انتخابات ریاست جمهوری را نهایی کرده‌اند.»

در این نشست به اصطلاح سنجش وضعیت جامعه مدنی ایران نکات مهم زیر مطرح بوده است:

الف) فشار از راه ایجاد تهدید

ب) گزینه عملیات روانی به عنوان مهم‌ترین عامل

ج) طرح گزینه عملیات نظامی به گونه رسانه‌ای و عملیات روانی برای حبس مردم ایران و این که این حمله نزدیک است.

د) طرح گزینه تحریم به گونه‌ای که مردم از بعد آینده معیشتی خود احساس نابودی کنند و راه آن را کوتاه آمدن در مقابل مواضع غرب به ویژه در هسته‌ای و مسائل منطقه‌ای ببینند.

ه) گزینه عملیات اطلاعاتی بر مبنای مباحث مطرحه به گونه‌ای که نظام قادر به حفظ امنیت نیست وکار از دست آنها در رفته است.

در این جلسه تاکیده گردیده که همه این اقدامات بدون انجام یک تحرک جدی از جانب جریان اصلاح طلب درداخل بی‌نتیجه است و بیش از این خبر، خبری منتشر شده بود مبنی بر این که برخی چهره‌های اصلاح طلب داخل ارتباطات نزدیک با جریان‌های داخلی دارند ودر اظهارات خصوصی گفته بودند که طرف خارجی به آنها می‌گوید هیچ اقدامی برای تکمیل فشارهای غرب علیه ایران در داخل انجام نمی‌دهند و چرا جریان‌ اصلاحات چنین بی تحرک شده و نکته قابل توجه آن که: هدف سرویس‌های بیرونی تأثیرگذاری بر محیط داخلی ایران است که جدی‌تر شده و علاوه‌بر حوزه رسانه در حوزه عملیاتی نیز است.)).

روزنامه کیهان در مقاله نیز آورد: «بزرگ‌نمایی بیش از حد تحریم‌ها از یک سو و عملیات روانی بر ذهن مسئولان در این باره است.».

4) سناریو بر هم زدن فضای سیاسی کشور و ایجاد اختلاف بین مسئولان (بی ثبات سازی در کشور)

·       مقام عظمای ولایت درجمله مردم شیروان 24/7/1391 فرمودند: «مسئولان، سیاست‌مداران، تریبون‌داران و مدیران عرصه‌های گوناگون نیز کاملاً مراقب باشند که با یک حرف یا عمل نسنجیده و اختلافی موجب متلاطم شدن فضای سیاسی نشوند.» و همچنین در فردای آن روز می‌فرمایند: «ملت و پشتوانه حضور مردم در صحنه از آرامش و ثبات سیاسی مثال زدن برخوردار است.».

سناریو ایجاداختلاف بین مسئولین توسط دشمن مورد تاکید مقام عظمای ولایت بوده می‌باشند:

«ایجاد اختلاف بین دستگاه‌های مدیریت کننده کشور این هم از کارهای اساسی آنهاست.»

·       روزنامه کیهان 5/10/1391: «فهرستی کوتاه از پروژه‌های دشمن بدین شرح است:

الف) دمیدن در اختلاف بین مسئولان.

ب) مشغول‌سازی مسئولان به کارهای حاشیه‌ای.

ج) ترویج ناامیدی و یأس.

در سناریو بی‌ثباتی اقتصادی، اجتماعی و امنیتی در کشور و ایجاد فتنه 88 دیگردشمن با اجرای مکانیزم‌های زیر در تلاش می باشد:

الف) تشدید تحریم‌ها

ب) اخلال در سیستم نظام بانکی

ج) اخلال در حساب‌های مردم و سازمان‌ها

د) کاهش درآمد کشور و ذخایر ارزشی، کاهش توان مدیریتی و خدمتی در رسانه‌ای دولت .

ه) تعطیلی مراکز تولیدی. تا باعث کاهش بیکاری، ایجاد تورم‌ها افسار گسیخته، ناکارآمدی‌سازی نظام گردد و نهایتاً نارضایتی عموم، فشار به نظام و به میدان آوردن مردم و ایجاد اغتشاشات و درگیری و بی‌ثباتی امنیتی اجتماعی و نهایتاً تغییر نظام گردد که با هوشیاری ، بیداری، عکس‌العمل به موقع و برنامه‌ریزی صحیح که با پیروی از ولایت و رهبری حاصل خواهد شد.

5)سناریو تضعیف و کاهش نفوذ قدرت رهبری و ولایت امر، همچنین سپاه، بسیج و نهادهای ارزشی.

6) سناریوافزایش مطالبات فراگیری مردمی در جهت ایجاد مذاکره و سازش با غرب:

·       سردار یدالله جوانی پیرامون این طرح از پیش تعیین شده دشمن می‌گوید: «دشمن به دنبال این است که صحنه انتخابات در ایران صحنه رقابت بین دو نگاه بشود ، نگاهی که تاکید بر ایستادگی دارد و نگاهی که به دنبال یک نوع کنارآمدن، سازش و کوتاه‌آمدن است ...» و همچنین بیان می‌کنند که: «امروز آمریکایی‌ها مردم را به این جمع‌بندی (می‌خواهند) برسانند که انگار سیاست ایستادگی در برابر آمریکا سیاست درستی نبود. و فشار که در داخل نیز از سوی عده‌ای برای تقویت این نگاه دنبال می‌شود.» (به نقل از خبرگزاری مهر).

7) سناریو جذب نیروهای وابسته، خود باخته و وا دادگان سیاسی به خصوص بعد از فتنه 88.

8) سناریو تلاش در جهت نزدیک کردن سران فتنه و اصلاحات به یکدیگر.

9) سناریو طرح انتخابات آزاد  (در جهت فشار بر حاکمیت) .

10) سناریو حمایت از طرح دولت وحدت ملی.

11) سناریو دخالت بی‌جا در جامعه در جهت تغییر و مهار رفتار سیاسی جامعه به سطح حداقلی.

12)سناریو رقیق‌کردن اعتقادات اسلامی و احساسات اسلامی در سطح در سوغ دادن به تفکرات الحادی و شبکه الحادی از طرق مختلف و ایجاد موانع در راه پیشرفت این ملت بزرگ (به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مقام عظمای ولایت www.khamenei.ir)

13) سناریو تخریب چهره‌های نظام از طریق بزرگ‌نمایی، طرح نا صحیح مشکلات اقتصادی و عدم اعتمادسازی از مردم.

14) سناریو طرح و ایجاد جایگزین دیگر به جای جریان اصول‌گرایی و ترمیم آن در جامعه.

15) سناریو موازی سازی در جهت گرفتن توان نیروهای ارزشی و حاشیه‌سازی‌ها.

16) سناریو گفتمان همسویی با غرب در انتخابات 92.

17) سناریو ایجاد شبهات، ،سیاه نمایی و فرا فکنی.

18) سناریو کاهش شرکت در انتخابات

19) سناریو القاء و پمپاژ اثرگذاربودن تحریم‌ها و ناتوانی ایران از عبور از تحریم‌های در پهنه افکار عمومی

 

 

 

ب: همسویی برخی جریان‌های سیاسی با سناریوهای دشمنان در انتخابات 92

در فضای کنونی سیاسی کشور برخی جریان‌ها اصلاح‌طلب فریب خورده و وابسته، کنار رفتگان سیاسی، محافظه‌کارانی که جز به منافع و قدرت و کسب منافع خود نمی‌اندیشند و دیگران در مواضع و دیدگاه‌های خودهدف و سناریویی را اجرا می‌کنند که دشمن به دمبال آن است و نشانگر همان گفتمان همسویی با غرب است .

مطالبی که درپی می‌آید اشاره به اصلی‌ترین سناریوهای آتی جریانات اصلاح طلب طرفدار فتنه و غرب و همچنین حلقه انحرافی می باشد:

1- سناریو اصلاح طلبان واقعی و فتنه

این سناریودر جهت ورود و بازگشت پله به پله به عرصه سیاسی کشور و اجرای مجدد پروژه اصلاحات آمریکایی و فتنه‌ای دیگر است .

·       هفته‌نامه پرتو در تاریخ 23 آذر 91 در صفحه نخست خود نوشت که: «جریان سیاسی مدعی اصلاحات است که با شعار تقلب، حماسه بزرگ خرداد 88 را به فتنه بزرگ تبدیل کردند و کشور را با چالش‌های زشتی مواجه ساختند، این جریان که در انتخابات مجلس نهم استراتژی تحریم را در پیش گرفتند، امروز به این نتیجه رسیده‌اند که درانتخابات پیش‌رو نباید از آن استراتژی استفاده کرد بلکه باید به نظام برگشت ودر چارچوب نظام بازی کرد و مجدداً پروژه اصلاحات آمریکایی را از داخل نظام ادامه دارد ولی مشکل اساسی که این جریان با آن روبه‌روست این است که شرکت آنان باعث زیرسوال رفتن عملکردشان در فتنه 88 می‌شود»

·       روزنامه جوان: «محمد موسوی خوئینی‌ها، معروف به مرد خاکستری اصلاحات، ضمن دفاع از سران فتنه، تعریف اصلاح‌طلبان در انتخابات آزاد را کاندیداتوری مسیر حسین موسوی عنوان کرد. همچنین مطرح کرده که اعلام برائت اصلاح طلبان از سران فتنه از جمله مسیر حسین موسوی و کروبی را غیر ممکن توصیف کرده است.»

·       روزنامه آفتاب یزد 29/8/1391 می‌آورد: «حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات انگیزه مردم را افزایش می‌دهد.»

·       خبرگزاری فارس 23/8/1391 به نقل از آیت الله کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری: «قانون‌شکنان و کسانی که تخلفات قانونی بی‌شماری در سال 88 داشته و قانون انتخابات را خدشه وارد کردند و حماسه 40 میلیونی را زیر پا گذاشته، امروز مدعی شده و به تکاپو افتاده است.» و همچنین اضافه می‌کند: «پیش شرط حضور اصلاح طلبان در انتخابات آتی قبول قانون اساسی است.»

·       روزنامه کیهان 2/9/1391 سخنگوی شورای نگهبان آقای کدخدایی عنوان کرد: «اصلاح طلبان برای انتخابات شرط بگذارند می‌گوییم خداحافظ»

·       روزنامه جوان 25/9/1391: «حضور مجدد فتنه‌گران در انتخابات ممکن نیست»

·       2)سناریو احیای تفکر و تکرار دوم خرداد:

در تیتر اول روزنامه آرمان 28/8/1391 آمده: «تکرار دوم خرداد رویا یا واقعیت؟» و در متن مقاله می‌آورد: «آیا دوم خرداد قابل تکرار است؟ این سوالی است که این روزها در رده میانی اصلاح طلبان مطرح شده است و ازیکدیگر جویا می‌شوند که چگونه باید دوم خردادی دیگر آفرید؟»

3- سناریو ایجاد شکاف و تشکیل اختلاف و پراکندگی در بین اصولگرایان و حمله به آنان:

·       خبرگزاری آریا به نقل از محمد زارع فومنی دبیر کل مردمی اصلاحات بیان نمود که: «اگر اصلاح‌طلبان بخواهند برنده بازی باشند باید بین اصولگرایان شکاف ایجاد کنند. در حالی که بنده معتقدم کاندیداتوری آقای خاتمی در انتخابات موجب نزدیک شدن و انسجام اصولگرایان با یکدیگر می‌شود.»

·       روزنامه مغرب از این ترفند سیاسی برای تشکیک بین اصولگرایان استفاده می‌کند. «تفرقه انداختن بین اصلاح‌طلبان مدتی است که در دستور کار جریانات وابسته به اصول‌گرایان با نیروهایی قرار گرفته که از بین موضوع کمال استفاده را می‌برند.»

·       روزنامه سیاست روز به تاریخ 29/8/1391 بیان کرد:(( در این طیف (اصلاح طلب) شکست خورده در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و البته دور نهم مجلس شورای اسلامی، اکنون گمان کرده است که به دلیل فضای ایجاد شده بهترین موقعیت برای تاختن به طیف مقابل طیف اصولگرایی و ادامه آن دولت و رئیس جمهور است. اکنون تیغ انتقادات خود را تیز کرده ودر حال حمله به دولت رئیس‌جمهور و جناح اصولگرای مجلس هستند.»

·       روزنامه مغرب: «باید عامل تفرقه اصلاحات را اصولگرایان معرفی کرد.»

4- سناریو ارعاب محمدرضا عارف توسط فتنه‌گران وخارج نشینان اصلاح طلب:

·       در روزنامه کیهان 29/9/1391 در مطلبی این موضوع را  مورد بحث قرار داده: «فشار گروهک افراطی، علیه محمدرضا عارف شدت گرفته است، 10 روز پس از آنکه ارگان گروهک شورای هماهنگ کننده سبز ادعا کرد عارف با هدف نهادهای امنیتی تصمیم به نامزدی گرفته است.»

·       سایت دانشجونیوز که توسط عناصر وابسته به حزب مشارکت و نهضت آزادی اداره می‌شود ضمن حمله به مواضع اخیر عارف نوشت: «این گروه ساخته دست نهادهای امنیتی است که در سال 87 به سر کار آمده (گروه انجمن اسلامی دانشجویان مشهد) عارف در دیدار با اعضای این تشکل جعلی می‌گوید: اگر حضور من تنها ده درصد درحضور پرشکوه‌تر مردم تاثیرگذار خواهد بود در انتخاباتشرکت خواهم کرد. او همچنین در رابطه با پیش شرط برخی اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات گفته: من قانون‌مدارم و نمی‌شود شرط بگذارم که مثلاً زندانیان آزاد شوند.

5- سناریوهای جایگزینی برای دولت احمدی‌نژاد با حرکت آرام و بی‌هزینه:

از جمله‌ روش‌های آنان درجهت این مقصود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1) هویت‌سازی جدید در نظام

2) امتیاز گرفتن از نظام

3) گرفتن پست‌های حساس

4) بحران‌سازی و خود را عامل معضلات نشان دادن نه عامل بحران.

6) سناریو ادعای قابلیت‌های علمی و فنی نخبگی برای حل معضلات نظام و ناکارآمدی اصولگرایایان و دولت احمدی‌نژاد.

7) سناریو فرافکنی و جوسازی، سیاه‌نمایی و ایجاد و القاء شبهات در راستای فریب و ناامیدسازی و ارعاب مردم و مسئولان

8) سناریو تلاش پله به پله در جهت بازگشت به قدرت و حاکمیت

9)- سناریو تقدیس باطل و پوشاندن حق در فضای سیاسی کشور از عرصه‌های جنگ روانی غرب علیه نظام اسلامی در آستانه انتخابات

·       سایت جنبش سبز (جرس) که توسط جمعی از اصحاب لندن‌نشینان فتنه هدایت می‌شود و افرادی مانند عطاءالله مهاجران و محسن کدپور (که خود را اتاق فکر لندن نشینان موسوی می‌نامند) آن را مدیریت می‌کنند در یکی از مطالب خود به تقدیر و تقدیس معاویه پسر ابوسفیان پرداخته و از او با لفظ «معاویه رضی الله عنه» یاد کرده است. سایت جرس در بخشی از این مطالب خود معاویه را «امیر‌المؤمنین» نامیده  است.

10) سناریو تغییر ساختار نظام

روزنامه ایران در تاریخ 30/8/1391 بیان می‌کند که: ((با مراجعه به بیانیه اخیر سازمان منحل شده مجاهدین انقلاب اسلامی می‌توان به پشت پرده این ترفند رسانه‌ای پی برد که این سازمان در بیانیه خود به صراحت تاکید می‌کند با جابجایی احمدی‌نژاد و تدابیری شبیه به این نمی‌تواند مشکلات را دفع کند بلکه باید در ساختار نظام تغییرات جدی صورت بگیرد.))

11) سناریو طرح کاندیدای واحد در رقابت با اصولگرایان یا انتخاب یک اصولگری منتقد.

از مهم‌ترین تفکرات و نظریات مهم اصلاح‌طلبان در ایام حاضر برای انتخاب توجه و تمرکز بر روی یک کاندیدای واحد برای رسیدن به مقاصد خودشان می‌باشد.اصلاح‌طلبان این سناریو خود را بر روی افراد متعددی آزمودند که تاکنون به نتیجه نیانجامیده است از جمله هاشمی، عبدالله نوری، ناطق نوری، سید حسن خمینی و خاتمی

·       محمد زارع فومنی دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات (به نقل از خبرگزاری آریا): «اگر چنانچه همه بر سر کاندیداتوری آقای خاتمی به اتفاق نظر برسند، نظر ما نیز در این خصوص مثبت خواهد بود زیرا ما می‌خواهیم برنده این بازی باشیم.»

·       روزنامه جوان: «سید محمد خاتمی: من لیدر اصلاح‌طلبان نیستم»

·       روزنامه مغرب از الگوی جدید اصلاحات برای اجماع روی کاندیدای واحد خبر داده که: «اصلاح‌طلبان امروز خاتمی را راضی می‌کنند.» و همچنین آورد: «باید عامل تفرقه جهان اصلاحات را اصولگرایان معرفی کرد.»

12) سناریو فشار بر نظام برای پذیرشی خواسته‌های آقای هاشمی

13) سناریو  برگزاری محافل وجلسات متعدد برای رسیدن به مقصود واحد

14) سناریو تظاهر به دفاع از جبهه مقاومت

روزنامه جوان 29/9/1391: محمدرضا عارف در دیدار دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد:«حمایت از فلسطین و جنبش مقاومت جزء راهبردهای اساسی ماست و منافع ملی ما ایجاب می‌کند که پشت سر سوریه بایستیم.» این عبارت نشان از بدلی بودن این موضوع عارف و رد شعار (نه غزه و نه لبنان) و جریان فتنه است که بیانگر شکاف عمیق میان اصلاح‌طلبان می‌باشد.»

15) سناریو تحریم انتخابات

روزنامه جوان: «اصلاح‌طلبان اصلی... اینان معتقد هستند که انتخابات باید تحریم شود. جبهه مشارکت با انتقاد شدید از گروهی که قصد شرکت در انتخابات را دارند و از جمله عارف نوشت: «شرکت در هر انتخاباتی، با هر قیمتی و کیفیتی تنها ازعهده کسانی ساخته است که از هیچ اصلی در سیاست‌ورزی پیروی نمی‌کنند.»

16) سناریو اصلاح‌طلب بدلی

روزنامه جوان: «در اندیشه امروز اصلاح‌طلبان واقعی افرادی چون عارف، کواکبیان، خاتمی و ... که مصمم به احیای جریان اصلاح‌طلبی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم‌اند را اصلاح‌طلبان بدلی می‌داند و اغلب اصلاح طلبان خارج‌نشین را اصلاح‌طلب واقعی قلمداد می‌کنند و موسوی، کروبی و خوئینی‌ها هم لیدر این اصلاح‌طلبان واقعی‌اند.»

17)- سناریو توهم توطئه علیه اصلاح‌طلبان

جوان نیوز 29/9/1391: «ادعای حزب مشارکت که اصلاح‌طلبان بدلی را، اصول‌گرایان می‌خواهند علم کننده تا امید مردم به اصلاح‌طلبان را کمرنگ کنند ناشی از همان روحیه جریان فتنه است. »

 

18) سناریوهای مهم حلقه انحراف 92

1- تداوم دولت با پیروزی در انتخابات آینده و ابقاء در خدمت و کسب کرسی قوه مجریه.

2- القاءدر مورد عملکرد وتلاش‌های زیاد دولت به ویژه در راستای حل معضلات مردم.

3- گسترش تفکر حلقه انحراف در دهه آینده.

4- بزرگ‌نمایی خط هاشمی و موتلفان او.

5- تحریف و عبور از جریان اصولگرایی و تخریب آنان.

6- تلاش در جهت ارتباط با آمریکا.

7- جلب نظر عموم خاصه در شهرستانها واستان‌های اطراف.

8- القاء ناکارآمدی اصولگرایان.

9- تلاش درجهت تطهیر چهره جریان انحراف.

10- انتصابات جدید در جهت طرح مهره های شاخص و مقاصدمربوطه.

11- نسبت دادن مشکلات به جبهه اصولگرایان.

 

12- درگیری و ادامه اختلافات با دیگر قوام.

13- هجمه به نهادهای سپاه و بسیج.

14- مصادره خدمت دولت.

 

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

انقلاب اسلامی ثمره خون هزاران شهید، ایثارگری هزاران رزمنده وجانباز و آزاده و خانواده‌هایشان می باشد. به یاری الهی ،توجهات خاصه ملی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و هدایت و مدیریت بالای مقام عظمای ولایت بار دیگر از این برهه جدید سیاسی کشور به سلامت وبا پیروزی و حماسه جدید عبور خواهد کرد.

غالب جامعه اسلامی‌مان محکم و پایدار درباره‌ی اصول ارزش‌ها، اهداف نهایی حکومت اسلامی خود ایستاده‌اند.

هوشیاری و بصیرت‌دهی و شناخت صحیح از شرایط حاضر داخل و خارج، اهداف، سناریوها و پروژه‌های دشمنان در جهت داشتن تفکر، اندیشه، عملکرد و روش‌های سیاسی صحیح لازم می‌باشد.

جریانات ،احزاب و گروه‌های اصولگر و ارزشی نیز باید با آرام، اعتدال سیاسی، عدم اختلاف، تعامل و گفتگو سازنده، رایزنی‌های کاربردی و عملیاتی در جهت هرچه پیشبرد اهداف نظام و انقلاب گام برداشته و مشکلات و معضلات روزانه اقتصادی و معیشتی مردم را مرتفع کرده و تلاش جدی در راستای نهادینه‌کردن ارزش‌های دینی و حاکمیت دینی در جامعه بردارند. محور تمام این آگاهی ها و بصیرت دهی هادر برنامه‌ها وروش‌ها می‌بایست نظرات و محوردهی هاو تبیین رهبری عظیم‌الشأن انقلاب باشد.

عرصه‌های گوناگون انقلاب اسلامی نشان دهنده عزم الهی وعنایت ولی عصر (عج) در پیروزی این امت اسلامی بوده است و  بار دیگر دشمن بازنده اصلی انتخابات 92 خواهد بود و آمریکا و ایادی و همسویان داخلی خود هیچ غلطی نمی‌توانند کنند  

حرف آخر

مطلب پایانی بیانی باشد از معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی قدس‌الله نفسه الزکیه:

«فریاد برائت ما فریاد امتی است که همه کفر و استکبار به مرگ او به کمین نشسته‌اند و همه تیرها و کمان‌ها و نیزه‌ها به طرف قرآن و عترت عظیم نشانه رفته‌اند و هیهات که امت محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» و سیراب شدگان کوثر عاشورا و منتظران وراثت صالحان به مرگ ذلت‌بار و به اسارت غرب و شرق تن در دهند و هیهات که خمینی دربرابر تجاوز دیو سیرتان و مشرکان و کارفران به حریم قرآن کریم و عترت رسول خدا وا مت محمد «صلی الله علیه و آله» و پیروان ابراهیم ضعیف ساکت و آرام نماند و یا نظاره‌گر صحنه‌های ذلت وحقارت مسلمانان باشد، من خون و جان ناقابل خویش را برای ادای واجب حق و فریضه دفاع از مسلمانان آماده نموده‌ام و در انتظار فوز عظیم شهادتم.» صحیفه امام (ره) جلد 20 ص 31

ما پیروان و سربازان ولایت در پیروی از خمینی کبیر و فرامین مقام عظمای ولایت ایستاده‌ایم تا پیروزی نهایی حق بر باطل.                رضا قارزی

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«جریان‌شناسی سناریوهای دشمنان نظام اسلامی در انتخاب 1392 و همسویی برخی جریان‌های داخلی با آنان»

مقدمه:

نگاه‌های بصیر و تیزبین نیروهای ارزشی انقلاب اسلامی در رویارویی حاضر دشمنان با حقیقت دین اسلام انقلاب و ولایت به این واقعیت پی می‌برد که صبر، پایداری، استقامت،هوشمندی،کارآمدی، برنامه‌ریزی،آرامش سیاسی، تلاش و ولایت ‌پذیری آگاهانه از الزامات جامعه  در تقابل با جنگ هوشمند حاضرغرب در این برهه انقلاب اسلامی  می‌باشد.

دشمنان  فریبکار مادی‌گرای دور از انسانیت و اخلاق ، در میدان‌های گوناگون حاضردر تلاش برای اهداف کلان طراحی شده خود در بعد سیاسی ،اقتصادی و اجتماعی می باشند از جمله: فشارهای مختلف به نظام ، ایجاد شرایط سخت اقتصادی و هجوم فرهنگی نارضایی، اعتراض مردم، حضور حداقلی ،تعیین فرد  و جناح مورد نظر غرب یا ضداصولگرایی، انحراف انقلاب از مسیر اصلی خود، تضعیف روحیه مردم و مسئولان ، به ضعف کشاندن و استحاله، تغییر ماهیت نظام ، نهایتاً پذیرش، مذاکره، سازش و تغییر حکومت الهی‌مان.

در انتخابات 1392 که حائض اهمیت و حساسیت خاصی می‌باشد. غرب و حامیان و تابعان منطقه‌ای آن در رسیدن به این اهداف  تمام توان خود را به کار گرفته اند .

سناریوهای دشمنان در آستانه انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری

درجهت رسیدن به این اهداف کلان خود براساس مستندات رسانه‌ها و مطبوعات و شبکه‌های اینترنتی):

 

1-سناریو اصلی تحریم‌ها و تأثیرگذاری آن در انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری:

·       روزنامه کیهان 25/8/1391: «رسانه‌های ضدانقلاب و بیگانه صورت زنجیره‌ای و در حجمی انبوه یک جنگ نرم اقتصادی ... را (به طراحی )درآورده‌اند».

·       خبرگزاری ایسنا 5/7/1391: «دشمن قدرت نرم ایران را نشانه گرفته و سعی در نابودی ریشه ایمان و اعتقادات مردم از طریق اقتصاد، سیاست و تبلیغات دارد. دشمن در نظر دارد با در تنگنا قراردادن کشور از نظر اقتصادی، سناریوی جدیدی را در انتخابات سال 1392 پیاده کند و تلاش دارد تا این بار اردوکشی خیابانی را به دست توده مردمی که از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند پیاده‌سازی کند».

·       مقام عظما ولایت (دام ظله) درباره تلاش غرب در تحریم‌ها می‌فرماید: «دشمن امروز بر روی چند نقطه تکیه اساسی دارد ... یکی مسئله اقتصاد است به زانو درآوردن کشور از لحاظ اقتصاد .» در جای دیگر می‌فرمایند:«دشمن در مقابله اقتصادی هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و مشکلات کنونی اقتصادی ایران قابل حل است»

روزنامه کیهان (5/10/1391): «طی روزهای اخیر بار دیگر بازار تحریم‌ها و صدور قطعنامه به اصطلاح حقوق بشری علیه ایران داغ شده است. در همین ایام آمریکا و اتحادیه اروپا نیز دور جدید تحریم‌ها علیه ایران را تصویب می‌کنند ».

 

2) سناریو تکراری حقوق بشر به عنوان پروژه تکمیلی تحریم‌ها:

·       خبرگزاری بی‌باک نیوز در مقاله‌ای بنام نگاه به انتخابات 92 به قلم حسام‌‌الدین برومند آورد: «دشمن از سال 90 چاشنی تحریم‌ها، فشارهای حقوق بشری و  هسته‌ای را قرارداده‌اند که منجر به صدور سه قطعنامه علیه ایران در سال 90 شد... اینها گزارش احمد شهید که منتشر شد، نقض حقوق بشر در ایران را ادعا کرده‌اند.».

·       و بیانی از مقام معظم رهبری در این باره در جمع مردم خراسان شمالی:

«دشمن مدت‌ها در پروژه تحریم‌ها بر ضد ایران و پروژه‌های تکمیلی مانند پرونده حقوق بشر یا پرونده هسته‌ای دچار غلط در غلط است.»

3) سناریو تهدید و عملیات اطلاعاتی

·       خبرگزاری فارس به نقل از سایت ایران هسته‌ای آورد:

((کمیته مشترک سیا، موساد و MI6 ابعاد پروژه‌ی فشار به ایران تا آستانه انتخابات 1392 را تصویب کرد منابع امنیتی می‌گویند نمایندگانی از 3 سرویس اطلاعاتی سیا، MI6 و موساد به همراه نمایندگان اطلاعاتی سعودی و برخی از گروه‌های ضد انقلاب مرتبط با این سرویس‌ها در نشستی در یکی از کشورهای همسایه ایران ابعاد راهبرد تشدید فشار بر ایران تا آستانه انتخابات ریاست جمهوری را نهایی کرده‌اند.»

در این نشست به اصطلاح سنجش وضعیت جامعه مدنی ایران نکات مهم زیر مطرح بوده است:

الف) فشار از راه ایجاد تهدید

ب) گزینه عملیات روانی به عنوان مهم‌ترین عامل

ج) طرح گزینه عملیات نظامی به گونه رسانه‌ای و عملیات روانی برای حبس مردم ایران و این که این حمله نزدیک است.

د) طرح گزینه تحریم به گونه‌ای که مردم از بعد آینده معیشتی خود احساس نابودی کنند و راه آن را کوتاه آمدن در مقابل مواضع غرب به ویژه در هسته‌ای و مسائل منطقه‌ای ببینند.

ه) گزینه عملیات اطلاعاتی بر مبنای مباحث مطرحه به گونه‌ای که نظام قادر به حفظ امنیت نیست وکار از دست آنها در رفته است.

در این جلسه تاکیده گردیده که همه این اقدامات بدون انجام یک تحرک جدی از جانب جریان اصلاح طلب درداخل بی‌نتیجه است و بیش از این خبر، خبری منتشر شده بود مبنی بر این که برخی چهره‌های اصلاح طلب داخل ارتباطات نزدیک با جریان‌های داخلی دارند ودر اظهارات خصوصی گفته بودند که طرف خارجی به آنها می‌گوید هیچ اقدامی برای تکمیل فشارهای غرب علیه ایران در داخل انجام نمی‌دهند و چرا جریان‌ اصلاحات چنین بی تحرک شده و نکته قابل توجه آن که: هدف سرویس‌های بیرونی تأثیرگذاری بر محیط داخلی ایران است که جدی‌تر شده و علاوه‌بر حوزه رسانه در حوزه عملیاتی نیز است.)).

روزنامه کیهان در مقاله نیز آورد: «بزرگ‌نمایی بیش از حد تحریم‌ها از یک سو و عملیات روانی بر ذهن مسئولان در این باره است.».

4) سناریو بر هم زدن فضای سیاسی کشور و ایجاد اختلاف بین مسئولان (بی ثبات سازی در کشور)

·       مقام عظمای ولایت درجمله مردم شیروان 24/7/1391 فرمودند: «مسئولان، سیاست‌مداران، تریبون‌داران و مدیران عرصه‌های گوناگون نیز کاملاً مراقب باشند که با یک حرف یا عمل نسنجیده و اختلافی موجب متلاطم شدن فضای سیاسی نشوند.» و همچنین در فردای آن روز می‌فرمایند: «ملت و پشتوانه حضور مردم در صحنه از آرامش و ثبات سیاسی مثال زدن برخوردار است.».

سناریو ایجاداختلاف بین مسئولین توسط دشمن مورد تاکید مقام عظمای ولایت بوده می‌باشند:

«ایجاد اختلاف بین دستگاه‌های مدیریت کننده کشور این هم از کارهای اساسی آنهاست.»

·       روزنامه کیهان 5/10/1391: «فهرستی کوتاه از پروژه‌های دشمن بدین شرح است:

الف) دمیدن در اختلاف بین مسئولان.

ب) مشغول‌سازی مسئولان به کارهای حاشیه‌ای.

ج) ترویج ناامیدی و یأس.

در سناریو بی‌ثباتی اقتصادی، اجتماعی و امنیتی در کشور و ایجاد فتنه 88 دیگردشمن با اجرای مکانیزم‌های زیر در تلاش می باشد:

الف) تشدید تحریم‌ها

ب) اخلال در سیستم نظام بانکی

ج) اخلال در حساب‌های مردم و سازمان‌ها

د) کاهش درآمد کشور و ذخایر ارزشی، کاهش توان مدیریتی و خدمتی در رسانه‌ای دولت .

ه) تعطیلی مراکز تولیدی. تا باعث کاهش بیکاری، ایجاد تورم‌ها افسار گسیخته، ناکارآمدی‌سازی نظام گردد و نهایتاً نارضایتی عموم، فشار به نظام و به میدان آوردن مردم و ایجاد اغتشاشات و درگیری و بی‌ثباتی امنیتی اجتماعی و نهایتاً تغییر نظام گردد که با هوشیاری ، بیداری، عکس‌العمل به موقع و برنامه‌ریزی صحیح که با پیروی از ولایت و رهبری حاصل خواهد شد.

5)سناریو تضعیف و کاهش نفوذ قدرت رهبری و ولایت امر، همچنین سپاه، بسیج و نهادهای ارزشی.

6) سناریوافزایش مطالبات فراگیری مردمی در جهت ایجاد مذاکره و سازش با غرب:

·       سردار یدالله جوانی پیرامون این طرح از پیش تعیین شده دشمن می‌گوید: «دشمن به دنبال این است که صحنه انتخابات در ایران صحنه رقابت بین دو نگاه بشود ، نگاهی که تاکید بر ایستادگی دارد و نگاهی که به دنبال یک نوع کنارآمدن، سازش و کوتاه‌آمدن است ...» و همچنین بیان می‌کنند که: «امروز آمریکایی‌ها مردم را به این جمع‌بندی (می‌خواهند) برسانند که انگار سیاست ایستادگی در برابر آمریکا سیاست درستی نبود. و فشار که در داخل نیز از سوی عده‌ای برای تقویت این نگاه دنبال می‌شود.» (به نقل از خبرگزاری مهر).

7) سناریو جذب نیروهای وابسته، خود باخته و وا دادگان سیاسی به خصوص بعد از فتنه 88.

8) سناریو تلاش در جهت نزدیک کردن سران فتنه و اصلاحات به یکدیگر.

9) سناریو طرح انتخابات آزاد  (در جهت فشار بر حاکمیت) .

10) سناریو حمایت از طرح دولت وحدت ملی.

11) سناریو دخالت بی‌جا در جامعه در جهت تغییر و مهار رفتار سیاسی جامعه به سطح حداقلی.

12)سناریو رقیق‌کردن اعتقادات اسلامی و احساسات اسلامی در سطح در سوغ دادن به تفکرات الحادی و شبکه الحادی از طرق مختلف و ایجاد موانع در راه پیشرفت این ملت بزرگ (به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مقام عظمای ولایت www.khamenei.ir)

13) سناریو تخریب چهره‌های نظام از طریق بزرگ‌نمایی، طرح نا صحیح مشکلات اقتصادی و عدم اعتمادسازی از مردم.

14) سناریو طرح و ایجاد جایگزین دیگر به جای جریان اصول‌گرایی و ترمیم آن در جامعه.

15) سناریو موازی سازی در جهت گرفتن توان نیروهای ارزشی و حاشیه‌سازی‌ها.

16) سناریو گفتمان همسویی با غرب در انتخابات 92.

17) سناریو ایجاد شبهات، ،سیاه نمایی و فرا فکنی.

18) سناریو کاهش شرکت در انتخابات

19) سناریو القاء و پمپاژ اثرگذاربودن تحریم‌ها و ناتوانی ایران از عبور از تحریم‌های در پهنه افکار عمومی

 

 

 

ب: همسویی برخی جریان‌های سیاسی با سناریوهای دشمنان در انتخابات 92

در فضای کنونی سیاسی کشور برخی جریان‌ها اصلاح‌طلب فریب خورده و وابسته، کنار رفتگان سیاسی، محافظه‌کارانی که جز به منافع و قدرت و کسب منافع خود نمی‌اندیشند و دیگران در مواضع و دیدگاه‌های خودهدف و سناریویی را اجرا می‌کنند که دشمن به دمبال آن است و نشانگر همان گفتمان همسویی با غرب است .

مطالبی که درپی می‌آید اشاره به اصلی‌ترین سناریوهای آتی جریانات اصلاح طلب طرفدار فتنه و غرب و همچنین حلقه انحرافی می باشد:

1- سناریو اصلاح طلبان واقعی و فتنه

این سناریودر جهت ورود و بازگشت پله به پله به عرصه سیاسی کشور و اجرای مجدد پروژه اصلاحات آمریکایی و فتنه‌ای دیگر است .

·       هفته‌نامه پرتو در تاریخ 23 آذر 91 در صفحه نخست خود نوشت که: «جریان سیاسی مدعی اصلاحات است که با شعار تقلب، حماسه بزرگ خرداد 88 را به فتنه بزرگ تبدیل کردند و کشور را با چالش‌های زشتی مواجه ساختند، این جریان که در انتخابات مجلس نهم استراتژی تحریم را در پیش گرفتند، امروز به این نتیجه رسیده‌اند که درانتخابات پیش‌رو نباید از آن استراتژی استفاده کرد بلکه باید به نظام برگشت ودر چارچوب نظام بازی کرد و مجدداً پروژه اصلاحات آمریکایی را از داخل نظام ادامه دارد ولی مشکل اساسی که این جریان با آن روبه‌روست این است که شرکت آنان باعث زیرسوال رفتن عملکردشان در فتنه 88 می‌شود»

·       روزنامه جوان: «محمد موسوی خوئینی‌ها، معروف به مرد خاکستری اصلاحات، ضمن دفاع از سران فتنه، تعریف اصلاح‌طلبان در انتخابات آزاد را کاندیداتوری مسیر حسین موسوی عنوان کرد. همچنین مطرح کرده که اعلام برائت اصلاح طلبان از سران فتنه از جمله مسیر حسین موسوی و کروبی را غیر ممکن توصیف کرده است.»

·       روزنامه آفتاب یزد 29/8/1391 می‌آورد: «حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات انگیزه مردم را افزایش می‌دهد.»

·       خبرگزاری فارس 23/8/1391 به نقل از آیت الله کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری: «قانون‌شکنان و کسانی که تخلفات قانونی بی‌شماری در سال 88 داشته و قانون انتخابات را خدشه وارد کردند و حماسه 40 میلیونی را زیر پا گذاشته، امروز مدعی شده و به تکاپو افتاده است.» و همچنین اضافه می‌کند: «پیش شرط حضور اصلاح طلبان در انتخابات آتی قبول قانون اساسی است.»

·       روزنامه کیهان 2/9/1391 سخنگوی شورای نگهبان آقای کدخدایی عنوان کرد: «اصلاح طلبان برای انتخابات شرط بگذارند می‌گوییم خداحافظ»

·       روزنامه جوان 25/9/1391: «حضور مجدد فتنه‌گران در انتخابات ممکن نیست»

·       2)سناریو احیای تفکر و تکرار دوم خرداد:

در تیتر اول روزنامه آرمان 28/8/1391 آمده: «تکرار دوم خرداد رویا یا واقعیت؟» و در متن مقاله می‌آورد: «آیا دوم خرداد قابل تکرار است؟ این سوالی است که این روزها در رده میانی اصلاح طلبان مطرح شده است و ازیکدیگر جویا می‌شوند که چگونه باید دوم خردادی دیگر آفرید؟»

3- سناریو ایجاد شکاف و تشکیل اختلاف و پراکندگی در بین اصولگرایان و حمله به آنان:

·       خبرگزاری آریا به نقل از محمد زارع فومنی دبیر کل مردمی اصلاحات بیان نمود که: «اگر اصلاح‌طلبان بخواهند برنده بازی باشند باید بین اصولگرایان شکاف ایجاد کنند. در حالی که بنده معتقدم کاندیداتوری آقای خاتمی در انتخابات موجب نزدیک شدن و انسجام اصولگرایان با یکدیگر می‌شود.»

·       روزنامه مغرب از این ترفند سیاسی برای تشکیک بین اصولگرایان استفاده می‌کند. «تفرقه انداختن بین اصلاح‌طلبان مدتی است که در دستور کار جریانات وابسته به اصول‌گرایان با نیروهایی قرار گرفته که از بین موضوع کمال استفاده را می‌برند.»

·       روزنامه سیاست روز به تاریخ 29/8/1391 بیان کرد:(( در این طیف (اصلاح طلب) شکست خورده در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و البته دور نهم مجلس شورای اسلامی، اکنون گمان کرده است که به دلیل فضای ایجاد شده بهترین موقعیت برای تاختن به طیف مقابل طیف اصولگرایی و ادامه آن دولت و رئیس جمهور است. اکنون تیغ انتقادات خود را تیز کرده ودر حال حمله به دولت رئیس‌جمهور و جناح اصولگرای مجلس هستند.»

·       روزنامه مغرب: «باید عامل تفرقه اصلاحات را اصولگرایان معرفی کرد.»

4- سناریو ارعاب محمدرضا عارف توسط فتنه‌گران وخارج نشینان اصلاح طلب:

·       در روزنامه کیهان 29/9/1391 در مطلبی این موضوع را  مورد بحث قرار داده: «فشار گروهک افراطی، علیه محمدرضا عارف شدت گرفته است، 10 روز پس از آنکه ارگان گروهک شورای هماهنگ کننده سبز ادعا کرد عارف با هدف نهادهای امنیتی تصمیم به نامزدی گرفته است.»

·       سایت دانشجونیوز که توسط عناصر وابسته به حزب مشارکت و نهضت آزادی اداره می‌شود ضمن حمله به مواضع اخیر عارف نوشت: «این گروه ساخته دست نهادهای امنیتی است که در سال 87 به سر کار آمده (گروه انجمن اسلامی دانشجویان مشهد) عارف در دیدار با اعضای این تشکل جعلی می‌گوید: اگر حضور من تنها ده درصد درحضور پرشکوه‌تر مردم تاثیرگذار خواهد بود در انتخاباتشرکت خواهم کرد. او همچنین در رابطه با پیش شرط برخی اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات گفته: من قانون‌مدارم و نمی‌شود شرط بگذارم که مثلاً زندانیان آزاد شوند.

5- سناریوهای جایگزینی برای دولت احمدی‌نژاد با حرکت آرام و بی‌هزینه:

از جمله‌ روش‌های آنان درجهت این مقصود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1) هویت‌سازی جدید در نظام

2) امتیاز گرفتن از نظام

3) گرفتن پست‌های حساس

4) بحران‌سازی و خود را عامل معضلات نشان دادن نه عامل بحران.

6) سناریو ادعای قابلیت‌های علمی و فنی نخبگی برای حل معضلات نظام و ناکارآمدی اصولگرایایان و دولت احمدی‌نژاد.

7) سناریو فرافکنی و جوسازی، سیاه‌نمایی و ایجاد و القاء شبهات در راستای فریب و ناامیدسازی و ارعاب مردم و مسئولان

8) سناریو تلاش پله به پله در جهت بازگشت به قدرت و حاکمیت

9)- سناریو تقدیس باطل و پوشاندن حق در فضای سیاسی کشور از عرصه‌های جنگ روانی غرب علیه نظام اسلامی در آستانه انتخابات

·       سایت جنبش سبز (جرس) که توسط جمعی از اصحاب لندن‌نشینان فتنه هدایت می‌شود و افرادی مانند عطاءالله مهاجران و محسن کدپور (که خود را اتاق فکر لندن نشینان موسوی می‌نامند) آن را مدیریت می‌کنند در یکی از مطالب خود به تقدیر و تقدیس معاویه پسر ابوسفیان پرداخته و از او با لفظ «معاویه رضی الله عنه» یاد کرده است. سایت جرس در بخشی از این مطالب خود معاویه را «امیر‌المؤمنین» نامیده  است.

10) سناریو تغییر ساختار نظام

روزنامه ایران در تاریخ 30/8/1391 بیان می‌کند که: ((با مراجعه به بیانیه اخیر سازمان منحل شده مجاهدین انقلاب اسلامی می‌توان به پشت پرده این ترفند رسانه‌ای پی برد که این سازمان در بیانیه خود به صراحت تاکید می‌کند با جابجایی احمدی‌نژاد و تدابیری شبیه به این نمی‌تواند مشکلات را دفع کند بلکه باید در ساختار نظام تغییرات جدی صورت بگیرد.))

11) سناریو طرح کاندیدای واحد در رقابت با اصولگرایان یا انتخاب یک اصولگری منتقد.

از مهم‌ترین تفکرات و نظریات مهم اصلاح‌طلبان در ایام حاضر برای انتخاب توجه و تمرکز بر روی یک کاندیدای واحد برای رسیدن به مقاصد خودشان می‌باشد.اصلاح‌طلبان این سناریو خود را بر روی افراد متعددی آزمودند که تاکنون به نتیجه نیانجامیده است از جمله هاشمی، عبدالله نوری، ناطق نوری، سید حسن خمینی و خاتمی

·       محمد زارع فومنی دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات (به نقل از خبرگزاری آریا): «اگر چنانچه همه بر سر کاندیداتوری آقای خاتمی به اتفاق نظر برسند، نظر ما نیز در این خصوص مثبت خواهد بود زیرا ما می‌خواهیم برنده این بازی باشیم.»

·       روزنامه جوان: «سید محمد خاتمی: من لیدر اصلاح‌طلبان نیستم»

·       روزنامه مغرب از الگوی جدید اصلاحات برای اجماع روی کاندیدای واحد خبر داده که: «اصلاح‌طلبان امروز خاتمی را راضی می‌کنند.» و همچنین آورد: «باید عامل تفرقه جهان اصلاحات را اصولگرایان معرفی کرد.»

12) سناریو فشار بر نظام برای پذیرشی خواسته‌های آقای هاشمی

13) سناریو  برگزاری محافل وجلسات متعدد برای رسیدن به مقصود واحد

14) سناریو تظاهر به دفاع از جبهه مقاومت

روزنامه جوان 29/9/1391: محمدرضا عارف در دیدار دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد:«حمایت از فلسطین و جنبش مقاومت جزء راهبردهای اساسی ماست و منافع ملی ما ایجاب می‌کند که پشت سر سوریه بایستیم.» این عبارت نشان از بدلی بودن این موضوع عارف و رد شعار (نه غزه و نه لبنان) و جریان فتنه است که بیانگر شکاف عمیق میان اصلاح‌طلبان می‌باشد.»

15) سناریو تحریم انتخابات

روزنامه جوان: «اصلاح‌طلبان اصلی... اینان معتقد هستند که انتخابات باید تحریم شود. جبهه مشارکت با انتقاد شدید از گروهی که قصد شرکت در انتخابات را دارند و از جمله عارف نوشت: «شرکت در هر انتخاباتی، با هر قیمتی و کیفیتی تنها ازعهده کسانی ساخته است که از هیچ اصلی در سیاست‌ورزی پیروی نمی‌کنند.»

16) سناریو اصلاح‌طلب بدلی

روزنامه جوان: «در اندیشه امروز اصلاح‌طلبان واقعی افرادی چون عارف، کواکبیان، خاتمی و ... که مصمم به احیای جریان اصلاح‌طلبی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم‌اند را اصلاح‌طلبان بدلی می‌داند و اغلب اصلاح طلبان خارج‌نشین را اصلاح‌طلب واقعی قلمداد می‌کنند و موسوی، کروبی و خوئینی‌ها هم لیدر این اصلاح‌طلبان واقعی‌اند.»

17)- سناریو توهم توطئه علیه اصلاح‌طلبان

جوان نیوز 29/9/1391: «ادعای حزب مشارکت که اصلاح‌طلبان بدلی را، اصول‌گرایان می‌خواهند علم کننده تا امید مردم به اصلاح‌طلبان را کمرنگ کنند ناشی از همان روحیه جریان فتنه است. »

 

18) سناریوهای مهم حلقه انحراف 92

1- تداوم دولت با پیروزی در انتخابات آینده و ابقاء در خدمت و کسب کرسی قوه مجریه.

2- القاءدر مورد عملکرد وتلاش‌های زیاد دولت به ویژه در راستای حل معضلات مردم.

3- گسترش تفکر حلقه انحراف در دهه آینده.

4- بزرگ‌نمایی خط هاشمی و موتلفان او.

5- تحریف و عبور از جریان اصولگرایی و تخریب آنان.

6- تلاش در جهت ارتباط با آمریکا.

7- جلب نظر عموم خاصه در شهرستانها واستان‌های اطراف.

8- القاء ناکارآمدی اصولگرایان.

9- تلاش درجهت تطهیر چهره جریان انحراف.

10- انتصابات جدید در جهت طرح مهره های شاخص و مقاصدمربوطه.

11- نسبت دادن مشکلات به جبهه اصولگرایان.

 

12- درگیری و ادامه اختلافات با دیگر قوام.

13- هجمه به نهادهای سپاه و بسیج.

14- مصادره خدمت دولت.

 

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

انقلاب اسلامی ثمره خون هزاران شهید، ایثارگری هزاران رزمنده وجانباز و آزاده و خانواده‌هایشان می باشد. به یاری الهی ،توجهات خاصه ملی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و هدایت و مدیریت بالای مقام عظمای ولایت بار دیگر از این برهه جدید سیاسی کشور به سلامت وبا پیروزی و حماسه جدید عبور خواهد کرد.

غالب جامعه اسلامی‌مان محکم و پایدار درباره‌ی اصول ارزش‌ها، اهداف نهایی حکومت اسلامی خود ایستاده‌اند.

هوشیاری و بصیرت‌دهی و شناخت صحیح از شرایط حاضر داخل و خارج، اهداف، سناریوها و پروژه‌های دشمنان در جهت داشتن تفکر، اندیشه، عملکرد و روش‌های سیاسی صحیح لازم می‌باشد.

جریانات ،احزاب و گروه‌های اصولگر و ارزشی نیز باید با آرام، اعتدال سیاسی، عدم اختلاف، تعامل و گفتگو سازنده، رایزنی‌های کاربردی و عملیاتی در جهت هرچه پیشبرد اهداف نظام و انقلاب گام برداشته و مشکلات و معضلات روزانه اقتصادی و معیشتی مردم را مرتفع کرده و تلاش جدی در راستای نهادینه‌کردن ارزش‌های دینی و حاکمیت دینی در جامعه بردارند. محور تمام این آگاهی ها و بصیرت دهی هادر برنامه‌ها وروش‌ها می‌بایست نظرات و محوردهی هاو تبیین رهبری عظیم‌الشأن انقلاب باشد.

عرصه‌های گوناگون انقلاب اسلامی نشان دهنده عزم الهی وعنایت ولی عصر (عج) در پیروزی این امت اسلامی بوده است و  بار دیگر دشمن بازنده اصلی انتخابات 92 خواهد بود و آمریکا و ایادی و همسویان داخلی خود هیچ غلطی نمی‌توانند کنند  

حرف آخر

مطلب پایانی بیانی باشد از معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی قدس‌الله نفسه الزکیه:

«فریاد برائت ما فریاد امتی است که همه کفر و استکبار به مرگ او به کمین نشسته‌اند و همه تیرها و کمان‌ها و نیزه‌ها به طرف قرآن و عترت عظیم نشانه رفته‌اند و هیهات که امت محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» و سیراب شدگان کوثر عاشورا و منتظران وراثت صالحان به مرگ ذلت‌بار و به اسارت غرب و شرق تن در دهند و هیهات که خمینی دربرابر تجاوز دیو سیرتان و مشرکان و کارفران به حریم قرآن کریم و عترت رسول خدا وا مت محمد «صلی الله علیه و آله» و پیروان ابراهیم ضعیف ساکت و آرام نماند و یا نظاره‌گر صحنه‌های ذلت وحقارت مسلمانان باشد، من خون و جان ناقابل خویش را برای ادای واجب حق و فریضه دفاع از مسلمانان آماده نموده‌ام و در انتظار فوز عظیم شهادتم.» صحیفه امام (ره) جلد 20 ص 31

ما پیروان و سربازان ولایت در پیروی از خمینی کبیر و فرامین مقام عظمای ولایت ایستاده‌ایم تا پیروزی نهایی حق بر باطل.                رضا قارزی

{site_page_oprt}

این پرونده را به اشتراک بگزارید :

Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon Email

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربر :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :

آمار بازدید

تاریخ : 1398/03/29

امروز : 64

دیروز : 200

بیشترین بازدید : 3118

بازدید کل : 822234

Ipشما : 52.91.39.106

ایران اسلامی